Chcesz się dowiedzieć co się zmieniło w KRS od 1 lipca 2021 r.? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Rewolucja w KRS.
Portal Rejestrów Sądowych
Od 1 lipca 2021 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wpis do rejestru przedsiębiorców, zmiany w tym rejestrze czy wnioski o wykreślenie z KRS wyłącznie za pomocą Portalu Rejestrów Sądowych.
Co to oznacza w praktyce?
Oznacza to, iż przestały mieć zastosowanie używane dotąd powszechnie formularze KRS składane w tradycyjnej formie papierowej.
>>> 3 praktyczne wskazówki jak sporządzić i podpisać sprawozdania finansowe tak, aby przejść przez system internetowy bez żadnego problemu
Zastąpił je całkowicie Portal Rejestrów Sądowych.
Zmian będzie można dokonać na stronie Portalu po zalogowaniu się i uzupełnieniu załączników, wybierając odpowiedni wniosek i uiszczając ewentualną opłatę.
Korespondencję w sprawie otrzymamy również za pośrednictwem Portalu.
Photo by Jenny Ueberberg on Unsplash
***
Jakie konsekwencje grożą za niezłożenie sprawozdania finansowego do KRS?
Niezłożenie sprawozdania finansowego do KRS – jakie konsekwencje mogą Ci grozić, gdy nie złożysz corocznego sprawozdania?
W tym roku, tak samo jak w dwóch poprzednich, termin na złożenie sprawozdania finansowego został przesunięty do 15 października 2022 roku.
W takiej sytuacji zwyczajne zgromadzenie wspólników Twojej spółki powinno odbyć się w dniu 30 września 2022 roku.
Jeżeli zgromadzenie zwyczajne odbyło się wcześniej, to sprawozdanie finansowe powinieneś złożyć do KRS w ciągu 15 dni od dnia jego zatwierdzenia [Czytaj dalej…]