• sob.. lip 13th, 2024

  Prawo i gospodarka

  Wszystko o prawie i gospodarce

  Co zmieniło się w KRS od 1 lipca 2021 r.?

  Co zmieniło się w KRS

  Chcesz się dowiedzieć co się zmieniło w KRS od 1 lipca 2021 r.? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Rewolucja w KRS.

  Portal Rejestrów Sądowych

  Od 1 lipca 2021 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wpis do rejestru przedsiębiorców, zmiany w tym rejestrze czy wnioski o wykreślenie z KRS wyłącznie za pomocą Portalu Rejestrów Sądowych.

  Co to oznacza w praktyce?

  Oznacza to, iż przestały mieć zastosowanie używane dotąd powszechnie formularze KRS składane w tradycyjnej formie papierowej.

  >>> 3 praktyczne wskazówki jak sporządzić i podpisać sprawozdania finansowe tak, aby przejść przez system internetowy bez żadnego problemu

  Zastąpił je całkowicie Portal Rejestrów Sądowych.

  Zmian będzie można dokonać na stronie Portalu po zalogowaniu się i uzupełnieniu załączników, wybierając odpowiedni wniosek i uiszczając ewentualną opłatę.

  Korespondencję w sprawie otrzymamy również za pośrednictwem Portalu.

  Photo by Jenny Ueberberg on Unsplash

  ***

  Jakie konsekwencje grożą za niezłożenie sprawozdania finansowego do KRS?

  Niezłożenie sprawozdania finansowego do KRS – jakie konsekwencje mogą Ci grozić, gdy nie złożysz corocznego sprawozdania?

  W tym roku, tak samo jak w dwóch poprzednich, termin na złożenie sprawozdania finansowego został przesunięty do 15 października 2022 roku.

  W takiej sytuacji zwyczajne zgromadzenie wspólników Twojej spółki powinno odbyć się w dniu 30 września 2022 roku.

  Jeżeli zgromadzenie zwyczajne odbyło się wcześniej, to sprawozdanie finansowe powinieneś złożyć do KRS w ciągu 15 dni od dnia jego zatwierdzenia [Czytaj dalej…]

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *