• pon.. kwi 15th, 2024

  Prawo i gospodarka

  Wszystko o prawie i gospodarce

  Raporty z audytu – DIIA CITY dla ukraińskiego rynku usług IT

  Raporty z audytu

  Specjalny system podatkowy, który uatrakcyjnia dla przedsiębiorców ukraiński rynek usług IT, obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

  Korzystne warunki dla inwestorów zawarte w DIIA CITY zagwarantowano na 25 lat.

  System rejestracji rezydentów DIIA CITY ma być gotowy na przełomie stycznia i lutego tego roku.

  Raporty z audytu dla startupów

  Pierwszy raport z audytu dla startupów musisz złożyć w rok lub dwa lata po rozpoczęciu działalności w reżimie DIIA CITY.

  Raporty z audytu firm, które nie są startupami

  Firmy, które nie spełnią kryteriów startupów będą składać roczne raporty o spełnianiu przez rezydenta kryteriów DIIA CITY. Muszą składać także raporty z audytu finansowego. Taki audyt musi być przeprowadzony przez niezależną instytucję.

  Pierwszy audyt powinien mieć miejsce 6 miesięcy po uzyskaniu statusu rezydenta DIIA CITY.

  Webinary o DIIA CITY

  PLP Kancelaria Prawna w styczniu i lutym 2022 roku przeprowadzi serię seminariów online na temat warunków systemu podatkowego DIIA CITY.

  Śledź aktualności na blogu Założenie firmy i prowadzenie biznesu na Ukrainie, aby dowiedzieć się o szczegółach webinarów.

  Namawiamy również do zaobserwowania profilu na LinkedIn Pana Andrija Popko, autora powyższego bloga 🙂

  Na koniec zapraszamy do lektury blogowego artykułu Ukraiński rynek usług IT – Perspektywy wprowadzenia specjalnego reżimu podatkowego DIIA CITY – Część 3, nie ostatnia 🙂.

  Dzięki niemu dowiesz się o tym, jakie podatki są przewidziane w ramach DIIA CITY oraz jakie są zapowiedziane warunki współpracy z osobami fizycznymi przedsiębiorcami.

  Photo by Christina @ wocintechchat.com on Unsplash

  ***

  Ukraiński system prawno-podatkowy dla firm IT – DIIA CITY

  Ukraiński rynek usług IT w latach 2020-2021 wzrósł o 40%!

  Holenderska firma Daxx, która zajmuje się rozwojem oprogramowania i doradztwem oceniła, że Ukraina zajęła 1 miejsce wśród krajów Europy Wschodniej w odniesieniu do atrakcyjności dla outsourcingu usług IT.

  Ukraiński dochód biznesu IT w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy bieżącego roku osiągnął 4,84 mld USD – analogiczny za okres 12 miesięcy ubiegłego roku [Czytaj dalej…]

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *