• sob.. lip 13th, 2024

  Prawo i gospodarka

  Wszystko o prawie i gospodarce

  Ukraiński system prawno-podatkowy dla firm IT – DIIA CITY

  Ukraiński system prawno-podatkowy dla firm IT – Diia City

  Ukraiński rynek usług IT w latach 2020-2021 wzrósł o 40%!

  Holenderska firma Daxx, która zajmuje się rozwojem oprogramowania i doradztwem oceniła, że Ukraina zajęła 1 miejsce wśród krajów Europy Wschodniej w odniesieniu do atrakcyjności dla outsourcingu usług IT.

  Ukraiński dochód biznesu IT w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy bieżącego roku osiągnął 4,84 mld USD – analogiczny za okres 12 miesięcy ubiegłego roku.

  Ile zarobi specjalista IT na Ukrainie?

  Ukraiński informatyk jako junior zarobi średnio 1500 USD, a jako senior – do 4000 USD.

  Specjaliści z Ukrainy otrzymają średnio 500 dolarów więcej niż ich polscy koledzy.

  DIIA CITY – ukraiński system prawno-podatkowy dla firm IT

  Aby przyspieszyć rozwój branży Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy planuje wdrożyć system prawno-podatkowy dla firm IT – DIIA CITY. Zacznie on w pełni funkcjonować na początku 2022 roku.

  DIIA CITY ma być specjalną platformą ekonomiczną o uproszczonych zasadach prowadzenia biznesu i ze specjalnym systemem podatkowym dla firm IT.

  >>> Zapoznaj się z niszowymi prawniczymi podcastami do zadań specjalnych dla biznesu

  Platforma znajdzie wsparcie regulacyjne np. w Ustawie o stymulowaniu rozwoju gospodarki cyfrowej na Ukrainie, która weszła w życie 14.08.2021. A także w ustawie, która jest projektem, a drugie czytanie ma się odbyć do końca 2021 roku. Mowa o Ustawie w sprawie zmiany Kodeksu podatkowego Ukrainy w celu zapewnienia odpowiednich warunków dla rozwoju gospodarki cyfrowej na Ukrainie.

  Interesujesz się jakie wymogi zostaną określone w Ustawie o stymulowaniu rozwoju gospodarki cyfrowej na Ukrainie dotyczące statusu e-rezydenta – przeczytaj artykuł Ukraiński rynek usług IT – nowe prawo podatkowe DIIA CITY na blogu Założenie firmy i prowadzenie biznesu na Ukrainie.

  Photo by Sigmund on Unsplash

  ***

  GIG kontrakty dla specjalistów – ukraiński system prawno-podatkowy dla firm IT DIIA CITY

  DIIA CITY to ukraińska strefa ekonomiczna przeznaczona dla biznesu IT. Charakteryzuje się uproszczonymi zasadami prowadzenia działalności i specjalnymi warunkami podatkowymi.

  Znajduje wsparcie w wielu regulacjach prawnych – jedną z nich jest Ustawa o stymulowaniu rozwoju gospodarki cyfrowej na Ukrainie. I właśnie ta ustawa wprowadza możliwość zawierania GIG kontraktów [Czytaj dalej…]

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *