• sob.. lip 13th, 2024

    Prawo i gospodarka

    Wszystko o prawie i gospodarce

    Jakie zmiany czekają sektor medyczny w 2022 roku?

    Jakie zmiany czekają sektor medyczny w 2022 roku

    Sektor medyczny i czekające go zmiany w 2022 roku.

    Polski Ład to nie jedyne z czym mierzą się pracownicy sektora medycznego. W tym roku rząd zaplanował wiele zmian. Sprawdźcie z czym przyjdzie nam się mierzyć!

    Sektor medyczny – zmiany 2022

    • Ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Ustawa ma wprowadzić mechanizmy autoryzacji, akredytacji, wymogi bezpieczeństwa oraz Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych.
    • Ochrona sygnalistów w podmiotach leczniczych. Dopóki w życie nie wejdzie ustawa, to nowe rozwiązania opierać się będą na dyrektywie o ochronie sygnalistów.
    • Model koordynowanej opieki w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Wprowadzenie nowej osoby w postaci koordynatora do procesu leczenia.
    • Nowy zakres danych przekazywanych do Systemu Informacji Medycznej. Dodatkowe informacje o alergenach, grupie krwi czy wyrobach medycznych zaimplantowanych u usługobiorcy.
    • Nowelizacja Ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych
    • Projekt Ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

    >>> Sprawdź podcasty dla branży medycznej tworzone przez prawników

    Jak widać sektor medyczny czeka w Polsce wiele zmian. O ich postępach postaramy się informować na łamach naszego portalu 😉

    Zapraszamy dodatkowo do lektury lektury bloga Ochrona pacjenta!

    Photo by National Cancer Institute on Unsplash

    ***

    Przekształcenie indywidualnej praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy

    Przekształcenie indywidualnych praktyk lekarskich w podmiot leczniczy niesie za sobą dwa ogromne plusy – podmiot leczniczy posiada możliwość zatrudniania innych lekarzy oraz może zawierać kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

    Wybór formy działalności.

    Cały proces należy rozpocząć od wyboru formy działalności. Nasze możliwości to, między innymi, jednoosobową działalność gospodarcza [Czytaj dalej…]

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *