• niedz.. lut 5th, 2023

Prawo i gospodarka

Wszystko o prawie i gospodarce

Jak bank dopomógł w odzyskaniu pieniędzy od dłużnika

Klient z Polski, który od lat sprzedaje swoje towary do Niemiec przez ostatnie lata miał kilku niesolidnych kontrahentów. Dziś historia z happy endem sprawy dotyczącej odzyskaniu długu od dłużnika przez tego przedsiębiorcę. Opiszemy jak bank dopomógł w odzyskaniu pieniędzy od dłużnika.

Pusty rachunek bankowy

Niesolidny kontrahent był winien polskiemu przedsiębiorcy spora kwotę. Nakaz zapłaty się uprawomocnił, jednak dłużnik nie wniósł sprzeciwu, ani nie spłacił długu. Sąd na nasz wniosek wydał więc postanowienie o zajęcie rachunku bankowego.

Okazało się, że konto bankowe dłużnika jest puste.

Inne możliwości prawne wiązały się z ryzykiem i dalszymi kosztami, dlatego klient postanowił poczekać aż na rachunku bankowym kontrahenta pojawią się pieniądze.

Pewnego dnia nieuczciwy kontrahent odezwał się do kancelarii, okazało się, że nie odebrał nakazu zapłaty, nie wiedział o jego uprawomocnieniu i dopiero na etapie egzekucji zorientował się jakie ma problemy.

Rozpoczęły się negocjacje, jednak kontrahent proponował niskie kwoty wpłaty. Przesłaliśmy mu swoja propozycję i zapadła cisza…

Cierpliwość się opłaciła

Kontrahent coraz częściej zaczął kontaktować się z kancelarią i zależało mu na jak najszybszym zakończeniu sprawy.

Okazało się, że bank uznał osobę z zajętym przez wierzyciela rachunkiem bankowym jako potencjalnie problematycznego i przedłożył mu dużo gorsze warunki finansowe dla transakcji związanej z inną z jego spółek.

Umówiliśmy się z dłużnikiem, że gdy spłaci swój dług, to zwolnimy go z zajęcia rachunku bankowego – pieniądze dostaliśmy w okamgnieniu.

Zapraszamy Cię do lektury artykułu „Najlepszy argument w negocjacjach„, dostępnego na blogu „Proces gospodarczy w Niemczech”.

***

Po przeczytaniu: “Jak bank dopomógł w odzyskaniu pieniędzy od dłużnika”, zapraszamy również do lektury:

Photo by Etienne Martin on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *